KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16044499
nr 1604 4499
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Vinterstad. Signerad. Olja på pannå 46x50 cm, yttermått inklusive ram: 61x66 cm
Kondition: krackeleringar
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 mars 2024
kl 20:13:05
11/3 20:04:07
Max Hellberg
Läs mer om Max Hellberg